זה היה יום שבת רגיל בבית משפחת ספיר ברחובות. הבת, יסמין בת ה-9, שיחקה עם שלט הסלפי שקיבלה במתנה. בשלב מסוים ביקשה לאסוף את שיערה הארוך, והתכופפה כשהיא מחזיקה בין שפתיה את סוללת השלט, ובטעות הסוללה הקטנה החליקה פנימה. 

יסמין כפיר. אירוע תמים שכמעט נגמר באסון | צילום: פרטי

זה שלט של סלפי שהתפרק לו מכסה הסוללה", מסביר אביה, אמיר ספיר. "יסמין הרימה אותו והחזיקה את הסוללה עם השפתיים, עד שתסיים לאסוף את השיער. היא התכופפה כדי לאסוף אותו גבוה, וכשהתרוממה חזרה עם הראש הסוללה החליקה לתוך הפה, והיא בטעות בלעה אותה".

יסמין ניגשה לאמה וסיפרה לה מה התרחש, והאם מיהרה לקחת את הילדה במהירות לבית החולים 'קפלן'. "היא לא מרגישה כאבים, ובאותה מידה יכלה לא לספר כלום, ואז ללכת לישון עם הסוללה וחלילה זה היה נגמר רע מאוד", אומר אביה ומסביר: "הסוללה כמו שהיא לא עושה כלום, אבל כשהיא באה במגע עם חומציות היא מפרישה חומר, ואותה תסיסת חומרים גורמת לכוויות בוושט".

כשיסמין הגיעה לבית החולים 'קפלן' היא עברה צילומים ובדיקות שבסופן החליטו לבצע הליך רפואי שנקרא גסטרוסקופיה. הליך שמבוצע בהרדמה מלאה ובו מנסים לשלוף את החפץ הזה מהגוף דרך הלוע. "התחלנו להתכונן לפרוצדורה הפולשנית, כשלפתע למזלנו יסמין התחילה להקיא, והסוללה נפלטה לבד החוצה", מסבירים הוריה. 

הסוללה. שעתיים בוושט גרמו לכוויות חמורות | צילום: פרטי

למרות שהסוללה יצאה החוצה, העובדה ששהתה למעלה משעתיים בגופה, כבר יצרה נזק גדול. יסמין אושפזה במחלקת טיפול נמרץ כשהיא סובלת מכוויות קשות בוושט. 

"כולם דואגים, אוהבים ומקיפים אותה, אבל אסור לה לאכול או לשתות שבועיים. היא מוזנת דרך הווריד, היא מאוד רוצה הביתה אבל מקבלת את הטיפול בהבנה", מספר אביה, ומדגיש: "חשוב לה ולנו להעביר את המסר – לא להכניס שום דבר לפה. גם אנחנו, המבוגרים, מחזיקים לפעמים לרגע בפה מסמר או בורג, ולא מבינים שבתנועה אחת זה יכול להחליק פנימה".

האב מסיים בעצה חשובה להורים: "שימו על כל השלטים בבית מסקינטייפ שימנע מהסוללות ליפול. עדיף להיות זהירים מאשר להגיע בטעות למצב של בליעה בטעות גם אם הילד לא מתכוון לכך".